Ayyıldız Kurumsal Bilgilerimiz

Ayyıldız Hafızlık Kuran Kursu’nda 2019-2020 eğitim-öğretim yılında kuran kursumuzda 120 öğrenci ücretsiz olarak himaye edilmekte, bu öğrencilerin yeme-içme, giyim kuşam, okul, kırtasiye vb. ihtiyaçları siz hayırsever kardeşlerimizin derneğimize yapmış olduğu bağışlarla karşılanmaktadır.


İlköğretim 4. ve ortaokul 5. sınıfı bitiren öğrenciler Kuran Kursumuzda himaye edilmektedir. Her yıl mayıs ayında kursa müracaatlar alınır, kontenjanın üzerinde başvuru olması halinde karne notuna göre sıralama yapılır ve kontenjan oranında öğrenci Yaz Kuran Kursu’nda geçici olarak himaye edilir. Yaz Kursu sonunda yapılan değerlendirmelerde başarılı olan öğrencilerin kayıtları Hafızlık Hazırlık Eğitimi sınıfına yapılır.


Öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim, Hafızlık ve Temel Bilgiler eğitim-öğretiminin yanında, İmam Hatip Ortaokuluna giderek örgün eğitimlerine devam etmektedir. Kursumuzda Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatları ve direktifleri doğrultusunda eğitim-öğretim yapılmaktadır.


Deneyimli idareci ve öğretici kadromuzla üstün nitelikli, iyi eğitimli, çevresinde sevilen ve saygı duyulan, kendisine, ailesine, yaşadığı topluma faydalı ve üretken bireyler yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.


Kursumuz, 12’er kişilik modern derslikleriyle, 4-6 kişilik konforlu yatakhaneleriyle, çocuklarımızın her türlü araştırmalarını gerçekleştirebilecekleri kütüphanesi ve bilgisayar odasıyla, hoşça vakit geçirebilecekleri etkinlik ve sinema-konferans salonuyla, değişik spor aktiviteleri yapabilecekleri spor sahalarıyla mükemmel bir eğitim ortamı sunmaktadır.


Yemekhanemizde, Diyanet İşleri Başkanlığımızın diyetisyenleri tarafından hazırlanan listeye uygun olarak Türk mutfağının en leziz yemekleri, kahvaltı, öğle ve akşam öğünlerinde öğrencilerimize sunulmaktadır.


Kursumuzda himaye gören öğrencilerimiz, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sosyo-kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda desteklenmekte, gezi, piknik, yarışma ve konferanslar düzenlenmektedir.


Öğrencilerimiz, il ve bölge düzeyinde katıldıkları yarışmalarda aldıkları dereceleriyle herkesin beğenisini ve takdirini kazanmışlar, kursumuzun farkındalığına katkı sağlamışlardır.


Öğrencilerimizin yetişmesine maddi- manevi yardımlarıyla destek sağlayan tüm hayırseverlere teşekkürü borç biliriz.


Gayret bizden, başarı Allah’tandır…            

  • Alanında Uzman Profesyonel Eğiticiler
  • Güvenilir ve Temiz
  • Yüzlerce Öğrenci
  • Etkili Eğitim Metodları

Amaçlarımız

Eğitim ve kültür faaliyetlerinde edindiği tecrübeyi ve bilgi birikimini geleceğe taşıyarak dini ve kültürel konularda saygın ve donanımlı nesillerin yetişmesine katkı sağlamaktır.
Yenilikçi ve sonuç odaklı çalışmalar ile hafızlık eğitimine değer katıp bu konuda lider Kuran Kursları arasında yer almak ve milli, dini ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren bir toplumun yetişmesine katkı sağlamak amacı doğrultusunda eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmaktır.
Ayyıldız Hafızlık Kuran Kursu Olarak Öğrencilerimizin Sadece Hafızlık veya normal Eğitim Almasını Değil Peygamber Efendimiz S.A.V. Terbiyesinde Yeni Nesiller Yetiştirmek
Arapça Eğitimi
Hafızlık Eğitimi
4 - 6 Yaş Kuran Kursu
Örgün Öğrenci