Cami Hoparlöründen Müzik Yayını Yapanlara Sert Tepki

Cami Hoparlöründen Müzik Yayını Yapanlara Sert Tepki

Kısaca Açıklayalım.
Whatsapp ile Bilgi Alın

Cami Hoparlöründen Müzik Yayını Yapanlara Sert Tepki


Dün (20 Mayıs 2020) İzmir'de bazı camilerin ses sistemine yasadışı yollarla girilerek, hoparlörlerinden müzik yayını yapılmıştı.

İzmir'in çeşitli bölgelerindeki bazı camilerin hoparlörlerinden, kimliği belirsiz kişilerce merkezi ezan sisteminin frekansına izinsiz bir şekilde müdahil olunarak bir sabotaj gerçekleştirilmişti.

Konuya ilişkin İzmir İl Müftülüğü suç duyurunda bulunmuş, İzmir Cumhuriyet Başsavcığı; "Söz konusu eylemi gerçekleştiren kişi ya da kişilerle, söz konusu haber videolarını övücü ve destekleyici ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığımızca; 'dini değerleri alenen aşağılamak' suçundan re'sen soruşturma başlatılmıştır." açıklaması yapılmıştı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise kişisel sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımda, yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu dile getirerek, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade etti. 

Erbaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

İzmir Müftülüğümüzün ses sistemine yasadışı bir şekilde girerek müdahalede bulunan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez.

Mübarek Ramazan ayında tüm  Müslümanları derinden yaralayan bu hadiseyle ilgili suç duyurusunda bulunulmuş; bu provakatif eylemi gerçekleştiren, bu çirkin eyleme ilişkin videoları övücü ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında yetkili merciler tarafından soruşturma başlatılmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

KAYNAK: DİYANET HABER

Müftümüz Kemal Demirel Kursumuzu Ziyaret Etti

İlçe Müftümüz Kemal DEMİREL Kuran…

Görüntüle

Yeni Mescidimiz Hayırlı Olsun

 “Allah’ın mescitlerini ancak…

Görüntüle

İyilik Tırımız İdlib'e Yola Çıktı

Türkiye Diyanet Vakfı Buca Şubesi…

Görüntüle